PROGRAM PARTNERSKI - ZAPRASZAMY

Biuro Sportu opublikowało komunikat o opłatach za licencje, obowiązujących

w sezonie 2014.
 Stawki te, dla poszczególnych dyscyplin, wynoszą:

- wyścigi motocyklowe: licencja A – 400zł, licencja B – 290 zł

- supermoto: licencja A i B – 100 zł

- motocross i cross country: licencja A – 330 zł, licencja B i C – 210 zł

Koszt licencji sędziowskich – 40 zł.
 

Pełna informacja o opłatach


Prosimy wszystkich zawodników i działaczy posiadających licencje o dostarczenie ich - wraz z odpowiednią kwotą - do klubu (po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod numerem 61/852 30 02), celem przedłużenia.

Przypominamy również wszystkim członkom klubu o obowiązku opłacenia do końca I kwartału składki członkowskiej, której wysokość na 2014 rok wynosi 80zł. Dla młodzieży uczącej się, w wieku do 16 lat, składka wynosi 40 zł. Opłaty można dokonać bezpośrednio w siedzibie klubu lub przelewem na konto nr 23 1020 4027 0000 1602 0398 8847 , wpisując w rubryce „tytułem” – składka członkowska z 2014 rok. 


 

 

Podsumowanie sezonu 2013

 

Rok 2013 dobiega końca i czas na jego podsumowanie. W sezonie sportowym 2013 klub nasz zorganizował łącznie pięć imprez, wszystkie w dyscyplinie cross country. Z uwagi na protesty mieszkańców, skarżących się na nadmierny hałas, nie uzyskaliśmy zgody na przeprowadzenie zawodów supermoto na torze w Gostyniu. Skupiliśmy się zatem na zawodach cross country. Po kilkuletniej przerwie wróciliśmy na tereny poligonu Biedrusko.  Dzięki staraniom Zarządu udało się uzyskać zgodę władz wojskowych i leśników, na zorganizowanie zawodów na trasach czołgowych poligonu Biedrusko-Radojewo.  I tak, w dniach 8/9 czerwca przeprowadziliśmy V i VI rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski oraz XI i XII rundę Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej. Kolejne zawody – XIX i XX rundę Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej oraz XIV i XV rundę Pucharu Morza Bałtyckiego – zorganizowaliśmy w dniach 14/15 września. Szczególnie impreza czerwcowa kosztowała nas dużo wysiłku. W pięknej, czerwcowej pogodzie pod upalnym niebem, przelaliśmy sporo potu przy wytyczaniu kilkukilometrowej trasy. I te nieznośne muchy i komary… Ale co tam, nasz wysiłek to nic, wobec wysiłku zawodników, uczestniczących w tych dwudniowych zmaganiach.

Dyscyplina cross country jest nadal wiodącą dyscypliną w naszym klubie i odnieśliśmy w niej w tym sezonie największe jak dotąd, sukcesy. Startujący po raz pierwszy w Pucharze Polski nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca. Michał Czochralski zwyciężył w klasie Weteran, natomiast Filip Kamiński był III a Piotr Kamiński IV w klasie Senior 2.

                      

 

W klasyfikacji klubowej Pucharu Polski byliśmy najlepszym klubem z Wielkopolski. Zajęliśmy VI miejsce, wyprzedzając takich „mocarzy” jak Drogbud Cross ATV Piła i Motoklub Oborniki. Wielkie brawa dla naszej wspaniałej trójki !!!

Również w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca. I tak Michał Czochralski został Mistrzem Strefy w klasie Weteran, zdobywając jako pierwszy w historii tych rozgrywek ponad 1000 punktów (dokładnie 1008).

                                   

W tej samej klasie Krzysztof Marchewka zajął XVII miejsce. Szkoda, że kłopoty zdrowotne uniemożliwiły mu udział w całym cyklu rozgrywek, gdyż z pewnością dołączyłby do grona najlepszych. Mistrzem Strefy został także Piotr Kamiński w klasie Open, a Filip Kamiński wywalczył tytuł II v-ce Mistrza Strefy w tej klasie.

W klasie Senior 2 Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej bardzo wysokie V miejsce (na 68 sklasyfikowanych zawodników) zajął Marcin Cmok. To bardzo duży awans tego zawodnika, który w ub. roku uplasował się w trzeciej dziesiątce. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powalczy o podium! Odnotować należy również w tej klasie XXIV miejsce Patryka Stachowiaka ( który dopiero zaczął swoją przygodę ze sportem motocyklowym), XXIX miejsce Krystiana Spaloniaka i XXXV Michała Godawy.

W klasyfikacji klubowej – wg naszych obliczeń (brak wyników oficjalnych na stronie Gestora Strefy) - uplasowaliśmy się na wysokim, szóstym miejscu.

Zawodnicy nasi startowali również w całym cyklu zawodów cross country o Puchar Morza Bałtyckiego, gdzie zajęli także czołowe miejsca. W klasie Masters (czyli Weteran) zwyciężył Michał Czochralski, a  Krzysztof Marchewka zajął XVII miejsce. W klasie Open zwyciężył Piotr Kamiński, a Filip Kamiński był VI. Startujący w klasie Senior 2 Marcin Cmok zajął XVI miejsce.

Nie udało nam się, jak wspomniano wyżej, zorganizować zawodów supermoto w tym sezonie. Mamy jednak swoich zawodników startujących w tej dyscyplinie, w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Bardzo dobre, choć nielubiane przez zawodników, IV miejsce w klasie C2 zajął Bartosz Fijałkowski, a Jakub Grygiel był w tej klasie VII. Startujący w klasie C1 Bartłomiej Cmok zajął miejsce IX. W klasyfikacji klubowej Pucharu Polski zajęliśmy wysokie IV miejsce, przegrywając podium z Automobilklubem Wielkopolski tylko o 31 punktów. Jest o co powalczyć sezonie 2014 !

Dziękujemy tym wszystkim , które wspierali nas w codziennej działalności klubowej. Dziękujemy zawodnikom za włożony wysiłek i reprezentowanie naszych barw. Dziękujemy członkom klubu oraz osobom sympatyzującym z nami za wszelką pomoc przy organizacji zawodów. Liczymy, że spotkamy się wszyscy w roku przyszłym. Jesteśmy otwarci na wszelkie formy sponsoringu i współpracy. O planach i zamierzeniach na sezon 2014 napiszemy w styczniu.

Zbliżamy się do wielkiego święta naszego klubu, który w 2015 roku obchodzić będzie jubileusz 100 – lecia swojej działalności. Dołóżmy wszyscy wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować się na to święto. Będziemy wdzięczni naszym członkom i sympatykom za pomysły i pomoc w przygotowaniu obchodów tego jubileuszu.

Chcielibyśmy złożyć wszystkim naszym członkom i sympatykom życzenia wszelkiej pomyślności w nowym, 2014 roku.

Zarząd Motoklubu „UNIA”

 

 

 


 

Biuro Sportu opublikowało komunikat o opłatach za licencje, obowiązujących

w sezonie 2013. 

 

Stawki te, dla poszczególnych dyscyplin, wynoszą:

            - wyścigi motocyklowe: licencja A – 400zł, licencja B – 290 zł

            - supermoto: licencja A i B – 100 zł

            - motocross i cross country: licencja A – 330 zł, licencja B i C – 210 zł

Koszt licencji sędziowskich – 40 zł.

 Pełna informacja o opłatach

Prosimy wszystkich zawodników i działaczy posiadających licencje o dostarczenie ich - wraz z odpowiednią kwotą - do klubu (po uprzednim umówieniu się telefonicznym pod numerem 61/852 30 02), celem przedłużenia.

Przypominamy również wszystkim członkom klubu o obowiązku opłacenia do końca I kwartału składki członkowskiej. Zgodnie z Uchwałą Zarządu Motoklubu „UNIA” z dnia 15.01.2013r, wysokość składki na 2013 rok wynosi 80zł. Dla młodzieży uczącej się, w wieku do 16 lat, składka wynosi 40 zł. Opłaty można dokonać bezpośrednio w siedzibie klubu lub przelewem na konto nr 23 1020 4027 0000 1602 0398 8847 , wpisując w rubryce „tytułem” – składka członkowska z 2013 rok.

 Podsumowanie sezonu 2012
 
Rok 2012 pomału dobiega końca i czas na jego podsumowanie. W sezonie sportowym 2012 klub nasz zorganizował łącznie osiem imprez. Jak na nieduży liczebnie klub, był to spory wysiłek organizacyjny. I tak, w dniu 20 maja zorganizowaliśmy I rundę, a 10 czerwca II rundę Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. W obu przypadkach korzystaliśmy z gościnności i pomocy Automobilklubu Leszczyńskiego, na którego obiekcie w Gostyniu organizowaliśmy te zawody. Ładna pogoda, spora frekwencja (w każdej rundzie startowało ponad 60 zawodników) i sprawna organizacja dobrze zapisały się w kalendarzu zawodów supermoto. Mamy również swoich zawodników startujących w tej dyscyplinie. Są to:

            - Bartłomiej Cmok                - w klasie C1 Pucharu Polski zajął VI miejsce

            - Bartosz Fijałkowski           - w klasie C2 Pucharu Polski zajął VII miejsce

            - oraz Jakub Grygiel (XVI w kl. C2 PP) i Mateusz Cichy (XX w kl. C2 PP).

Kolejnymi zawodami była VI runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej oraz IV runda INTERBELL Mistrzostw Okręgu w Motocrossie, którą zorganizowaliśmy w dniu 5 sierpnia na torze „Magiera” w Podstolicach. Gospodarz obiektu, klub MKS Nekla, wynajął nam tor i pomógł w organizacji zawodów. W tych zawodach wystartowali również nasi zawodnicy (na co dzień startujący w cross country), którzy zajęli:

- w klasie Weteran: Marcin Rzętkowski II i IV miejsce, a Krzysztof Marchewka VI i VII miejsce

- w klasie MX1 Filip Kamiński VI i VII miejsce, a Piotr Kamiński dwukrotnie XV miejsce

 W sierpniu zorganizowaliśmy także zawody Cross Country. Na okazjonalnym torze w Posadowie – tu duże podziękowania dla Dawida Danielewskiego, właściciela terenu, za jego udostępnienie – gdzie dużym wysiłkiem i nakładem pracy wytyczyliśmy sześciokilometrową trasę, odbyły się w dniu 18 sierpnia VI runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Cross Country oraz 19 sierpnia XVII runda Pucharu Polski w tej dyscyplinie. W trakcie przygotowania trasy oraz rozgrywania zawodów panowały iście tropikalne upały. Wylaliśmy dużo potu podczas pracy przy trasie, podobnie jak zawodnicy w trakcie zawodów. Dyscyplina cross country jest obecnie wiodącą dyscypliną w naszym klubie. W Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca. I tak v-ce Mistrzem Strefy w klasie Senior został Filip Kamiński, a II v-ce Mistrzem w tej klasie został Piotr Kamiński. Marcin Cmok uplasował się na XXVI miejscu.

 

W klasie weteran v-ce Mistrzem Strefy został Krzysztof Marchewka, który jest jednym z najdłużej startujących (bez przerw) zawodnikiem motocrossowym w Polsce.
 

 

W klasyfikacji klubowej uplasowaliśmy się tuż za podium, zajmując bardzo wysokie IV miejsce.

Zawodnicy nasi startowali również w całym cyklu zawodów Moto cross country o Puchar Morza Bałtyckiego, gdzie zajęli także czołowe miejsca. Filip Kamiński zwyciężył w klasie Senior, a Piotr Kamiński był drugi. W klasie Masters (czyli Weteran) Krzysztof Marchewka był drugi, a Michał Czochralski XVIII. W klasyfikacji zespołów Piotr i Filip Kamińscy wraz z Januszem Krystianem wywalczyli w  klasie motocykli III miejsce. Natomiast w klasyfikacji klubowej zajęliśmy – podobnie jak w Strefie – bardzo wysokie IV miejsce.

W dniach 16-17 czerwca kilkoro naszych działaczy brało czynny udział w organizowanych przez Motoklub Oborniki rundzie Mistrzostw Europy w Motocrossie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób wspomagały nas w codziennej działalności klubowej. Dziękujemy zawodnikom za wysiłek włożony w reprezentowanie naszych barw w zawodach. Dziękujemy członkom klubu oraz osobom sympatyzującym z nami za różne formy pomocy przy organizacji zawodów. Liczymy, że spotkamy się wszyscy w tym samym, a może liczniejszym gronie przy organizacji zawodów w roku przyszłym. O planach i zamierzeniach na sezon 2013 napiszemy wkrótce.

Chcielibyśmy, jako Zarząd Motoklubu „UNIA”, złożyć wszystkim naszym członkom i sympatykom życzenia miłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Nadchodzący Nowy Rok 2013 niech darzy nas zdrowiem i wytrwałością w dążeniu do założonych celów.

 

Zarząd Motoklubu „UNIA”

 


Michał Szydłowski (zam.)
Mieczysław Kałuża (aut.)
aktualizacja 23.08.2012 r.

Relacja z zawodów VI RUNDY MISTRZOSTW STREFY POLSKI ZACHODNIEJ oraz XVII RUNDY PUCHARU POLSKI W CROSS COUNTRY (18.08/19.08.2012 r.)

 

 

W miniony weekend klub nasz był organizatorem dwudniowych zawodów motocyklowych w cross country. Na blisko 7-kilometrowej trasie, wytyczonej na terenach położonych koło Posadowa, zawodnicy mieli możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami. Trasa pozwalała na osiąganie sporych prędkości, a odcinek terenowy na terenie żwirowni, z wysokimi zjazdami i podjazdami, wymagał od zawodników dużej odwagi i dobrej techniki. W sobotę rozegrana została VI runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Motoklubu "UNIA". W klasie "Weteran" niezniszczalny Krzysztof Marchewka zajął wysokie, trzecie miejsce, ulegając jedynie dwójce zawodników z Pucharu Polski. Klasą dla siebie byli Filip i Piotr Kamiński. Startując  klasie "Senior", zajęli w niej odpowiednio I i III miejsce. Rozdzielił ich Hubert Schoener z Motoklubu Oborniki. W niedzielę natomiast rozegrana została XVII runda Pucharu Polski. Nie mamy niestety swoich reprezentantów w tej kategorii zawodów. W obu dniach udział w zawodach wzięło 90 zawodników. Szczegółowe wyniki na stronie www.motoresults.pl , linki poniżej. 

 VI Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej - Posadowo

 XVII Runda Pucharu Polski - Posadowo

 

 

                                                                                                                                                                                                                       


Michał Szydłowski (zam.)
aktualizacja 21.07.2012 r.

Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w zawodach rundy CROSS COUNTRY  w POSADOWIE 18/19.08.2012 r.

(uwaga pierwote miejsce rozgrywania tej Rundy zostało zmienione na POSADOWO).

 

W dniu 18.08.2012 r. odbywać się będą w Posadowie zawody VI Rundy Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Cross Country, a w dniu 19.08.2012  zostaną przeprowadzone zawody XVII Rundy Pucharu Polski w Cross Country,  organizowane już tradycyjnie przez nasz MOTOKLUB UNIA POZNAŃ.

 

Zawodników i Publiczność serdecznie zapraszamy.

 

Regulanin i harmonogram zawodów, oraz komunikat o zmianie miejsca,  zamieszczamy poniżej, wraz z możliwością pobrania pliku.

Z pozdrowieniami

Michał Szydłowski

tel. 531 194 408

 

 REGULAMIN Strefy cross country Posadowo, 18 08 2012r

 Regulamin uzupelniajacy pp posadowo 19 08 2012

 Komunikat 


Michał Szydłowski (zam.)
Mieczysław Kałuża (aut.)
aktualizacja 06.08.2012 r.

Relacja z zawodów VI RUNDY MISTRZOSTW STREFY POLSKI ZACHODNIEJ W MOTOCROSSIE 05.08.2012 r.

 

W minioną niedzielę, 5 sierpnia br., na torze motocrossowym „Magiera” w Opatówku, odbyła się VI runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w motocrossie. Organizatorem zawodów był Motoklub „UNIA” Poznań, przy współpracy MKS Nekla. W zawodach wzięło udział prawie 140 zawodników. Przy ładnej, słonecznej pogodzie, kibice oglądali rywalizujących w dziewięciu klasach zawodników reprezentujących 24 kluby. Duży sukces odnieśli zawodnicy MKS Nekla, którzy odnieśli podwójne zwycięstwa w klasach MX2Junior (Jakub Nowicki i Patryk Rybarczyk), MX2 (Bogusław Sułkowski i Krzysztof Jabłoński) i MX1 (Marek Begier i Sebastian Rymacki) oraz wygrali klasę weteran (Andrzej Szalbierz). Wygrali także klasyfikację klubową (1735 pkt.) z ogromną przewagą nad Ostrowskim Klubem Motocrossowym (973 pkt.) i Klubem Motocross Polska Dobromil (956pkt.). Duża to satysfakcja dla Prezesa MKS Nekla Edwarda Wróbla, którego zaangażowanie – podobnie jak i pozostałych członków zarządu – przyczyniło się do tych sukcesów.

Z wyników uzyskanych przez zawodników Motoklubu „UNIA” podkreślić należy bardzo dobre wyniki Marcina Rzętkowskiego i Krzysztofa Marchewki, którzy w klasie MX Weteran zajęli odpowiednio 3 i 6 miejsce. Debiutujący w motocrossie Filip i Piotr Kamińscy (specjalizują się i startują w cross country), zajęli w klasie MX1 6 i 15 miejsce.

Podczas otwarcia zawodów odbyła się miła uroczystość. Kolega Krzysztof Howil zakończył swoją trwającą 33 lata karierę zawodnika. Przez te lata, startując w wyścigach drogowych,  reprezentował barwy Motoklubu „UNIA” i Okręgu Poznańskiego Polskiego Związku Motorowego, startując w zawodach krajowych. Jako reprezentant Polski startował także wielokrotnie poza granicami kraju. Kol. Krzysztof otrzymał pamiątkowy puchar i gratulacje od członków Zarządu Motoklubu „UNIA”, swoich kolegów – zawodników, a także od przedstawicieli Zarządu Okręgowego PZM Prezesa Macieja Jankowskiego i Przewodniczącego Okręgowej Komisji Motocyklowej Ryszarda Obsta.


Zarząd Motoklubu „UNIA” składa serdeczne podziękowania Prezesowi i Zarządowi MKS Nekla za pomoc i współpracę przy organizacji zawodów.

 
 


 

Michał Szydłowski
Mieczysław Kałuża
aktualizacja 13.06.2012 r.

Relacja z zawodów II RUNDY MISTRZOSTW POLSKI I PUCHARU POLSKI SUPERMOTO GOSTYŃ 10.06.2012 R.

 

W minioną niedzielę, 10 czerwca br. na torze Automobilklubu Leszczyńskiego w Gostyniu, odbyła się II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Organizatorem zawodów był Motoklub „UNIA” Poznań. Przy ładnej pogodzie i frekwencji podobnej do poprzedniej rundy, zawodnicy rywalizowali w dwóch klasach Pucharu Polski i jednej, połączonej klasie Mistrzostw Polski. W klasie mistrzowskiej zwyciężył Marcin Kołoczek z Wallrav Racing Club, który wygrał dwa z trzech rozegranych biegów. Na miejscu drugim uplasował się Marcin Rybski z LKT Wyczół Gościeradz, a trzecie miejsce zajął Karol Mochocki z RTM Radom, zwycięzca I rundy. Po dwóch rundach w klasyfikacji prowadzi Marcin Kołoczek 95 pkt., przed Karolem Mochockim 92 pkt. Na miejscu trzecim, ze stratą zaledwie 1 punktu do Mochockiego, znajduje się Marcin Rybski. Pech nie opuszcza Piotra Kaczorowskiego, który po sobotnim upadku odczuwał dolegliwości w nadwyrężonym nadgarstku i nie był w stanie rywalizować z czołówką. Może na następnej rundzie w Koszalinie ?

W klasach pucharowych rywalizacja jest bardziej wyrównana. W klasie C1 zwyciężył Marek Ławrynowicz z Automobilklubu Suwalskiego, przed Marcinem Dziawerem z GKM Bałtyk. Na trzecie miejsce „wskoczył” na tej rundzie Tomasz Nawrocki z AW. Nasz zawodnik Bartłomiej Cmok zajął 11 miejsce. W klasyfikacji łącznej po trzech rundach prowadzi Marcin Dziawer 94 pkt. przed Markiem Ławrynowiczem 88 pkt. Trzecie miejsce zajmują wspólnie Tomasz Nawrocki i Jędrzej Żuralski, mający po 78 pkt. W klasie C2 natomiast pierwsze miejsce wywalczył drugi z braci Żuralskich – Paweł z AW, przed Michałem Eliaszem z Wallrav-u i Patrykiem Wąsem z AMK Tarnów. Taka sama kolejność jest w tej klasie w klasyfikacji łącznej po dwóch rundach. Zawodnicy Motoklubu „UNIA” Bartosz Fijałkowski i Jakub Grygiel zajęli w wyścigu odpowiednio 9 i 16 miejsca.

Podczas otwarcia zawodów, dla uczczenia Światowego Dnia Ochrony Środowiska, organizatorzy posadzili na terenie Toru „Gostyń” trzy symboliczne drzewka. Aktu zasadzenia dokonali Sędzia Zawodów Piotr Podemski, komisarz ds. ochrony środowiska – członek Zespołu Ochrony Środowiska PZM – Szymon Kałuża oraz wice prezes Automobilklubu Leszczyńskiego, Czesław Sierpowski. Należy podkreślić wielką życzliwość i pomoc okazaną przez Automobilklub Leszczyński, który udostępnia swój tor dla przeprowadzenia zawodów supermoto. Przy coraz mniejszej liczbie organizatorów zawodów motocyklowych, jest to szczególnie  godne podkreślenia i uznania. Życzymy kolegom z Automobilklubu Leszczyńskiego pomyślnego rozwiązania problemów, o których rozmawiali przed zawodami z władzami miasta Gostynia.


Poniżej wyniki:

 KLASA C1

 KLASA C2

 KLASA S2

 


 

(31.05.2012 Michał Szydłowski)

 

 

Szanowni Państwo, zapraszamy ponownie do udziału w zawodach kolejnej już rundy SUPERMOTO w Gostyniu.

W dniach 9-10.06.2012 r. odbywać się będą w Gostyniu zawody II rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto, organizowane już tradycyjnie przez nasz MOTOKLUB UNIA POZNAŃ.

Zawodników i Publiczność serdecznie zapraszamy.

Harmonogram zawodów zamieszczamy poniżej, wraz z możliwością pobrania pliku Regulaminu Uzupełniającego.

Z pozdrowieniami

Michał Szydłowski

tel. 531 194 408

 

Harmonogram czasowy zbiorczy

II rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto

Gostyń, 9/10.06.2012r.

 

Sobota, 9.06.2012r.                      

15.00 – 17.00          treningi wolne, płatne

 

Niedziela, 10.06.2012r. 

od 7.30                  czynne biuro zawodów

8.00 – 11.00           badanie techniczne

8.30                      egzamin na certyfikat

9.00  –  9.15          trening dowolny dla Mistrzostw Polski

9.20  –  9.35          trening dowolny dla klas Pucharu Polski

9.40  –  9.55          I trening kwalifikacyjny kl. S2 MP

10.00 – 10.15         I trening kwalifikacyjny kl. C1 PP

10.20 – 10.35         I trening kwalifikacyjny kl. C2 PP

10.40 - 10.55         II trening kwalifikacyjny kl. S2 MP

11.00 – 11.15        II trening kwalifikacyjny kl. C1 PP

11.20 – 11.35        II trening kwalifikacyjny kl. C2 PP

12.00                   odprawa z zawodnikami i otwarcie zawodów

12.15                   wyjazd do I wyścigu kl. S2 MP

 

następne wyścigi bezpośrednio jeden po drugim, w kolejności:

- I wyścig klasy C1 PP

- I wyścig klasy C2 PP

- II wyścig klasy S2 MP

- II wyścig klasy C1 PP

- II wyścig klasy C2 PP

- III wyścig klasy S2 MP

 

ok. godz. 16.00 - ogłoszenie wyników oficjalnych, dekoracja zwycięzców i zakończenie zawodów

Poniżej do pobrania Regulamin uzupełniający zawodów z harmonogramem:

 Regulamin Uzupełniający II rundy MP i PP Supermoto Gostyń 2012

 

 

 


 
Michał Szydłowski
Mieczysław Kałuża
aktualizacja 23.05.2012 r.  

 

Relacja z zawodów I RUNDY MISTRZOSTW POLSKI I PUCHARU POLSKI SUPERMOTO GOSTYŃ 20.05.2012 R.

 

W dniu 20 maja br. na torze w Gostyniu, odbyła się I runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Organizatorem zawodów był Motoklub „UNIA” Poznań.

Do zawodów zgłosiło się ponad 50 zawodników z całego kraju. Przy ładnej, słonecznej pogodzie, zawodnicy rywalizowali w dwóch klasach Pucharu Polski oraz jednej klasie S2 Mistrzostw Polski. Łącznie rozegrano siedem biegów – po dwa w klasach C1 i C2 Pucharu Polski oraz trzy do Mistrzostw Polski. Zgodnie z obowiązującym w tym roku regulaminem rozgrywek, z uwagi na niewystarczającą ilość zgłoszeń w klasie S1, zawody o Mistrzostwo Polski rozegrano w jednej klasie S2. Ta zasada obowiązywać już będzie do końca sezonu 2012. Z rozegranych trzech biegów, do klasyfikacji zawodów zaliczane są dwa najlepsze wyniki.

Zwycięzcą I rundy Mistrzostw Polski został Karol Mochocki z RTM Radom, wyprzedzając największego pechowca tej rundy Marcina Kołoczka z Wallrav Racing Club. Marcin, prowadząc przez większość dystansu w dwóch pierwszych biegach, wskutek awarii układu hamulcowego spadł na dalsze miejsce. Dopiero w trzecim biegu odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Marcin Rybski z LKT Wyczół Gościeradz. W tej kategorii nie mieliśmy swoich reprezentantów. Do rywalizacji tej trójki włączy się z pewnością na następnych rundach Piotr Kaczorowski z KM Cross Lublin, który w Gostyniu startował na zapasowym, znacznie słabszym motocyklu.

W klasie C1 Pucharu Polski zdecydowanym zwycięzcą został Marcin Dziawer z GKM Bałtyk, który już ubiegłym roku pokazał swoje duże możliwości w tej dyscyplinie. Wspomagany przez swojego brata Szymona Dziawera, znanego zawodnika i dziennikarza „Świata Motocykli”, jest mocnym kandydatem do zwycięstwa w sezonie 2012. Na miejscu drugim w tej klasie uplasował się Tomasz Nawrocki z Automobilklubu Wielkopolski, a na trzecim, z tą samą ilością punktów Jędrzej Żuralski z Moto Klubu Lidzbark. Nasz zawodnik Bartłomiej Cmok zajął 14 miejsce.

W klasie C2 Pucharu rywalizacja była bardziej wyrównana. Zwyciężył Michał Eliasz z Wallrav Racing Club, wyprzedzając o zaledwie jeden punkt Pawła Żuralskiego z Automobilklubu Wielkopolski. Trzecie miejsce zajął Bartosz Dembowy z Wallrav Racing Club. Reprezentanci „UNII” Bartosz Fijałkowski i Jakub Grygiel zajęli odpowiednio 9 i 16 miejsce.

Zawody zgromadziły sporo publiczności, która z trybun na linii start – meta oglądała ciekawe, dynamiczne zawody. Było też kilka efektownych wywrotek (na szczęście niegroźnych), przysparzających dodatkowych emocji. Szkoda, że nowe zasady rozgrywek, uniemożliwiają zawodnikom Pucharu Polski start w obu biegach obydwu klas C1 i C2 (zawodnik może wystartować maksymalnie w trzech biegach). Wpłynęło to na zmniejszenie frekwencji w wyścigach i tym samym na mniejszą rywalizację i atrakcyjność wyścigów dla oglądających je kibiców.

 

 


 

WYNIKI I RUNDY MISTRZOSTW POLSKI I PUCHARU POLSKI SUPERMOTO GOSTYŃ 20.05.2012 R.

Poniżej prezentujemy Wyniki niniejszych zawodów w plikach do wyświetlenia lub pobrania:

 KLASA C1

 KLASA C2

 KLASA S2

 

Gratulujemy Zawodnikom czołowych miejsc oraz Zawodnkom debiutującym w zawodach w zdobywaniu doświadczenia , jak i również  w zajmowaniu wcale nie najniższych pozycji.

Michał Szydłowski (21.05.2012)

Organizator zawodów: MOTOKLUB UNIA POZNAŃ

 


  

W dnich 19-20.05.b.r. odbywać się będą w Gostyniu zawody SUPERMOTO I rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski,

których organizatorem z ramienia PZM jest nasz MOTOKLUB UNIA POZNAŃ.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZAWODNIKÓW I PUBLICZNOŚĆ.

Harmonogram zawodów zamieszczamy poniżej, wraz z możliwością pobrania pliku Regulaminu Uzupełniającego.

Z pozdrowieniami

Michał Szydłowski

tel. 531 194 408

 

Harmonogram czasowy zbiorczy I rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto  Gostyń, 19/20.05.2012r.

Sobota, 19.05.2012r.

15.00 – 17.00 - treningi wolne, płatne

 

Niedziela, 20.05.2012r.

od 8.00 - czynne biuro zawodów
8.00 – 11.00 - badanie techniczne


8.30 - egzamin na certyfikat

9.00 – 9.15 - trening dowolny dla klas Pucharu Polski
9.20 – 9.35 - trening dowolny dla klas Mistrzostw Polski
9.40 – 9.55 - I trening kwalifikacyjny kl. C1 PP
10.00 – 10.15 - I trening kwalifikacyjny kl. S1 i S2 MP
10.20 – 10.35 - I trening kwalifikacyjny kl. C2 PP
10.40 - 10.55 - II trening kwalifikacyjny kl. C1 PP
11.00 – 11.15 - II trening kwalifikacyjny kl. S1 i S2 MP
11.20 – 11.35 - II trening kwalifikacyjny kl. C2 PP

12.15 - odprawa z zawodnikami i otwarcie zawodów

12.30 - wyjazd do I wyścigu kl. C1 PP
12.55 - wyjazd do I wyścigu kl. S1 i S2 MP
13.25 - wyjazd do I wyścigu kl. C2 PP
13.50 - wyjazd do II wyścigu kl. S1 i S2 MP
14.20 - wyjazd do II wyścigu kl. C1 PP
14.45 - wyjazd do III wyścigu kl. S1 i S2 MP
15.15 - wyjazd do II wyścigu kl. C2 PP

ok. godz. 16.00 - ogłoszenie wyników oficjalnych, dekoracja
zwycięzców i zakończenie zawodów

 

Poniżej do pobrania Regulamin uzupełniający zawodów z harmonogramem:

 Regulamin Uzupelniający I rundy MP Supermoto - Gostyń_2012

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007 - 2013 Lexell.pl